Aug 23, 2013

WAKACYJNY TYDZIEŃ 4

19 – 23 sierpień

Temat tygodnia: Spotkanie z baśnią.

Category: General
Posted by: nauczyciel

Głównym celem naszych zajęć było poznanie wyglądu figury geometrycznej – trójkąta, rozpoznawanie trójkąta wśród innych figur oraz rozwijanie sprawności manualnej dzieci. Na podstawie wiersza Trójkątna bajka dzieci poznały nową figurę oraz przypomniały sobie już poznane koło. Przedszkolaki poznały piosenkę Pajacyk geometryczny oraz tworzyły własne kompozycje z papierowych figur – Mój dom – moje królestwo.

Na podstawie bajki „Jaś i Małgosia” oraz „Czerwony Kapturek” dzieci przeniosły się do świata baśni, fantazji i marzeń. Rozwijały zainteresowania plastyczne poprzez tworzenie różnych prac inspirowanych muzyką i literaturą.

Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zabawach ruchowych, jak też w zabawach naśladowczych – naśladowanie ruchów, gestów, głosów ludzi i zwierząt.

ZAPRASZAMY DO GALERII