Aug 9, 2013

WAKACYJNY TYDZIEŃ 2

5 sierpień – 9 sierpień

Temat tygodnia: „Wiejskie podwórko”

Category: General
Posted by: nauczyciel

Zajęcia prowadzone w tym tygodniu miały na celu przede wszystkim stworzenie dzieciom okazji do bliższego poznania środowiska przyrodniczego, jakim jest wiejskie podwórko. Głównymi celami było dawanie dzieciom możliwości rozwoju indywidualnych zainteresowań, jak również doskonalenie swoich umiejętności za pomocą obserwacji, eksperymentowania – praktycznego działania i odkrywania.

Dzieci poznały zwierzęta hodowlane oraz zapoznały się z funkcjonowaniem gospodarstwa domowego na podstawie opowiadań wizualizacyjnych. Wszyscy nauczyli się rozpoznawać i naśladować odgłosy zwierząt. Zwieńczeniem owych zajęć były zabawy tematyczne oraz wspólne śpiewanie piosenki: „Na podwórku”.

W kolejnych dniach odpowiadaliśmy sobie na pytanie: Co nam daje wieś? Dzieci poznały podstawowe maszyny rolnicze: traktor, kombajn i ich wykorzystanie. Została poruszona tematyka żniw oraz zbiorów z pól i ogrodów. Dzieci poznały różne rodzaje zboża nazbieranego z okolicznych pól, jak też zapoznały się z podstawowymi zajęciami ogrodowymi.

W tygodniu tym poznaliśmy również wybrane warzywa, które dzieci nazywały i kosztowały. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych, m.in.: kolorowaliśmy zwierzęta w zagrodzie oraz wyklejaliśmy traktor z figur geometrycznych. Największą jednak atrakcją dla dzieci było indywidualne sadzenie roślinek, które będą rosły nam w przedszkolnym ogrodzie.

ZAPRASZAMY DO GALERII