Jul 29, 2013

WAKACYJNY TYDZIEŃ 1

29 lipiec – 2 sierpnia

Temat tygodnia: „Kolorowy świat”

Category: General
Posted by: nauczyciel

W tygodniu tym głównymi celami naszej pracy było: zapoznanie dzieci z nazwami kolorów występujących w przyrodzie. Rozwijanie prawidłowej percepcji i wyobraźni. Inspirowanie zainteresowań poznawczych dzieci, jak również rozwijanie myślenia. Zachęcanie dzieci do nieustannego eksperymentowania   i tworzenia.

Dzieci poznały historię o tęczy i rozpoznawały jej kolory. Następnie poznały wybrane owoce za pomocą: dotyku, węchu i smaku. Wszyscy wykonali piękne wyklejanki owoców z kuleczek kolorowej bibuły. W kolejnych dniach wybraliśmy się do „Żółtej krainy”, gdzie bliżej poznaliśmy kolor słońca, ale co najważniejsze świętowaliśmy urodziny naszej Magdzi. Przy tej okazji dzieci poznały plan realizacji  przyjęcia urodzinowego na podstawie opowiadania oraz nauczyły się wierszyka urodzinowego. Zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna – kolorowy torcik oraz zabawy i wspólne śpiewanie.

ZAPRASZAMY DO GALERII